Mark Post, een beminnelijke professor in Maastricht. Vol vertrouwen blikt hij in de camera terwijl hij meedeelt dat hij het wereldvoedselvraagstuk heeft opgelost. Met stamcellen uit een koe maakt hij rundvlees, allereerst in de vorm van een hamburger. Als het lukt dat vlees op industriële schaal te produceren, dan is het afgelopen met het slachthuis en de slager, dan zal de wereld gered worden van de ondergang, want die is natuurlijk al begonnen; in Azië en Afrika eten ze inmiddels ook flink vlees en binnen afzienbare tijd zullen we ergens een tweede planeet vandaan moeten halen om aan de explosief toegenomen vraag naar vlees te voldoen.
Dat is mooi en het toejuichen waard.
Post heeft nog een jaar of tien nodig en fikse sommen gelds en dan zal er een fabriek staan die, stel ik me voor, een dikke, aantrekkelijk vleesrode drol van stamcelvlees produceert die alleen maar in plakken gesneden hoeft te worden en voilà: hamburgers. De prairies en de pampa’s en de regenwouden kunnen terugkeren naar de natuur en wij leven nog lang en gelukkig. Of bedenken er iets anders voor.
In Maastricht verrijst een standbeeld voor Post, gezeten op zo’n mooie Limousinkoe, en uit de gehele wereld komen miljoenen toeristen naar het Vrijthof om te vieren dat Mark toch maar mooi de aardkloot van de ondergang heeft gered.
Dat zou mooi zijn.
Maar het ligt, als altijd, genuanceerder.
En dan wil ik het nog niet eens hebben over de smoezelige beweegredenen achter het komend verzet van de hele vleesketen: dat je aan vlees veel geld kunt verdienen en dat daarvoor zo min mogelijk hindernissen moeten worden opgeworpen. Boer Piet weet hoe je een koe fokt en niet hoe je stamcelvlees maakt, hij zal het nooit leren en Mark Post maakt hem werkloos en helpt hem aan de bedelstaf, samen met de hele vleesketen.
Nee, het gaat om de vraag: waarom eten mensen vlees?
Degenen die al eeuwen gewend zijn dieren als voornaamste ingrediënt op hun tafel te zetten, hebben een geweldige traditie geschapen die van alle delen van rund, varken, kip, hert en paard niet zozeer een simpel middel om je te voeden heeft gemaakt, als wel een heilig ritueel, waarbij de mensen die van vrijwel rauw groot vlees houden, met de tanden van de botten gerukt, fungeren als hogepriesters.
Inmiddels groeit in Azië en Afrika een enorme bevolking die vlees eten beschouwt als een teken van rijkdom. En die dan ook vlees gaat eten zoals de echte rijken van de wereld dat doen: groot vlees, juist, met de tanden van de botten gescheurd. Aan dat idee voldoet de verwachting van Mark Post natuurlijk helemaal niet.
Dus ik zou, als ik de uitvinder van Google was, verdere investering heroverwegen.
_________