Maak je geen illusies – het CDA wordt nu voorgezeten door een dominee die wil dat haar partij weer een sociaal gezicht krijgt, en dat zou dan ‘opschuiven naar het midden’ of zelfs ‘naar links’ betekenen. Maar in haar functie van dominee krijgt Ruth Peetoom bij het jaarlijks functioneringsgesprek bij PKN (of hoe dat arbeidsrechtelijk in elkaar zit) steevast de vraag te beantwoorden, hoeveel katholieken en moslims ze het afgelopen jaar heeft bekeerd tot het ware geloof.
Dominee en van het CDA en zo machtsbelust dat ze zich kapot gevochten heeft om voorzitter te worden van een partij die notoire smiechten als Maxime Verhagen en Henk Bleker herbergt, en lepe mafkezen als Camiel Eurlings. Een partij die net als zij zodanig belust is op de macht dat ze met iedereen in zee gaat, zelfs met Geert Wilders. Die inmiddels zo gek is geworden dat hij, net als zijn vriend de profeet Mohammed, wel een hersentumor moet hebben. Geert is de uitvinder van een nieuwe tak van wetenschap, de archeoneurologie, zijn proefschrift verschijnt volgend jaar. Voorlopige werktitel: Fitna 2.
Even voor de duidelijkheid: behalve een godsdienstpartij is het CDA vooral vergelijkbaar met de Democrazia Cristiana in Italië, de partij die weliswaar inmiddels niet meer bestaat, maar het systeem waarop zij berustte nog altijd wel. ‘Was jij mijn rug, dan was ik jouw buik.’ Ruth moet zich daarin herkennen. het wemelt in Calabrië en op Sicilië immers nog altijd van peetvaders, petekinderen en peetooms.
Het CDA is ook bij uitstek de partij die weet aan wiens kant god staat. Dus ik zie Ruth dezer dagen afreizen naar Libië om aldaar de opstandelingen mee te delen dat zij aan hun kant staat. Ze deelt kaartjes uit met het adres van de Nederlandse wapenhandelaar die haar reis heeft gesponsord, zodat de jongelui ook weten welke wapens het best gezegend zijn – de ene zegen is namelijk de andere niet – en waar die kunnen worden besteld. Vraag naar onze aantrekkelijke kwantumkortingen.
Ja, leuk hoor, een beetje onderuitgezakt ironisch zitten te doen, maar het is intussen godgeklaagd en tenhemelschreiend – Nederland moet weer zo nodig vooraan lopen bij het beschieten van diverse volkeren in Noord- en Oost-Afrika, daar vallen ook slachtoffers onder de burgerbevolking en onder de opstandelingen. Maar er sneuvelen gelukkig ook piraten die uit zijn op onze scheepsladingen wapens voor weer een andere door god gezegende guerrillastrijders.
O, ja dat had ik ook gezien. Mark Rutte is tegen bewapening van de opstandelingen in Libië.
Je hoeft het ook niet aan de grote klok te hangen, natuurlijk.
En het maakt tevens weer eens duidelijk: Ruth Peetoom vaart wel degelijk een andere koers dan het kabinet.
_________