Dit zal wel de domste en meest eerloze opmerking zijn die ik ooit heb gemaakt. Maar vooruit, we hebben voor heter vuren gestaan.
Een paar dagen geleden kon ik hier berichten dat de overgrote meerderheid van de bevolking van Afghanistan de aanwezigheid en vooral de activiteit van buitenlandse troepen steunt en toejuicht. Alleen zijn er nog enkele plekken waar één procent van de bevolking, bestaande uit opstandelingen, ‘krijgsheren’, drugstelers en handelaars, roversbendes en mafiosi – ik denk dat je die termen in die contreien zonder gevaar door elkaar kunt gebruiken – met enorm ongeduld zitten te wachten tot de buitenlandse troepen en met name die uit het verre maar mooie Holland, hen komen oppakken, zodat ze hun gerechte straf niet zullen ontlopen.
Afghanistan blijkt ook ambassadeurs te hebben en ministers en hoge militairen die in de gelegenheid zijn om in het gebouw van de Tweede Kamer deze of gene een geinig petje op te zetten en een te gek jasje om te hangen. En daarna een enorme smoes ophangen over de ellende die ons te beurt zal vallen als we niet meedoen, en hoe erg dat zal zijn voor onze eer en voor onze economie. Terwijl iedereen die vijf minuten naar het nieuws kijkt, weet dat als je érgens troepen heen wilt sturen met het oog op je economie, dat op het ogenblik Nigeria is. Jan Soldaat heeft daar koud voet aan wal gezet of de olieprijs zakt pijlsnel in de richting van den Zalmnorm.
Maar dat nog allemaal daargelaten.
Als die Afghanen allemaal zo achter de vrede en de mensenrechten staan, desnoods ook in eigen land, waarom doen ze daar dan zelf niks aan? Het schijnt dat ze er de krijgstucht met de paplepel ingeslagen krijgen, oorlogvoeren is, begrijpelijkerwijs, in de periode dat de opiumzaaddozen rijpen, de enige echt onderhoudende vorm van tijdverdrijf in die zanderige boel daar. Een beetje Afghaan wordt als beroepsmilitair geboren, die stelling kun je wel een tijdje volhouden. Dus het moet voor Karzai c.s. een fluitje van een cent zijn om zelf een staand leger te vormen en dat af te sturen op het gespuis in Uruzgan.
En dan kunnen Bakker en Koenders en Van Baalen en hoe die types allemaal heten eens beginnen aan de campagne voor de gemeenteraadsverkiezingen. Het is jullie zeker ontgaan dat Barneveld en Breezand en Berg aan de Maas stiekem het Uruzgan aan de Noordzee aan het worden zijn, terwijl jullie wereldpolitiekje speelden?
___________________
Foto: ANP/Volkskrant
Laatste reacties