Theo van Gogh, dat was toch de broer van die schilder die al die rare zonnebloemen schilderde en met één oor door het leven moest? Nee, wacht, er was nog een Van Gogh, geloof ik, een filmregisseur, ik heb laatst nog een paar films van hem gezien, goeie pogingen tot Hollywood-epigonisme, meende ik te ontwaren en die is toen van de fiets gereden in Amsterdam.
Nee? Praat me bij dan. O, wacht ik weet het al: die filmregisseur is vermoord door een een of andere gek uit Marokko, ja die Van Gogh nam geen blad voor de mond, dan maak je natuurlijk vijanden. En die Marokkaan zit al weer vijf jaar op onze kosten in de bak en hij schijnt behoorlijk gezond te zijn, dus die blijft nog wel even. Hadden we toen Geert maar gehad, die had het wel geweten.
Welke Geert? Nee, niet Geert Mak, nee joh, Gradje uit Venlo, die met dat hoge haar, ja die, de man van weinig woorden, nee hij praat wel heel veel maar hij gebruikt de hele tijd dezelfde tien woorden, op zich wel knap, hoor: verschrikkelijk, demoniseren, elite, knettergek, baggeronderzoek, linkse onderzoeksmaffia, islamisering, pot, grachtengordel en gerukt.
Maar Geert is pas ontstáán na de moord op Van Gogh, toen in Nederland een klimaat ontstond waarin elke jurk met een baard werd aangezien voor een terrorist en er ruimte leek voor een partij die geen boodschap meer had aan het taboe op deportatie, concentratiekampen en discriminatie.
Driekwart van de reageerders op een opiniepeiling van de Volkskrant van heden zegt het eens te zijn met het rapport waarin staat dat de PVV extreem rechts is en een gevaar voor de staatsveiligheid, maar het ‘panel’ bestaat natuurlijk helemaal uit Volkskrantlezers, die, zoals bekend behoren tot de linkse onderzoeksmaffia, de elite van de grachtengordel die daar collectief van de pot gerukt ligt te wezen.
Van de pot is het maar een klein stapje naar het boek Genade van Tina Weemoed, dat in dezelfde elitaire kringen tot knettergekke reacties leidt. Ik heb het nog niet gelezen, ik moet het te mijnent nog langs de onderzoeksmaffia zien te krijgen, maar ik wil graag meedoen met het raden van de schrijver die schuil gaat achter het doorzichtige pseudoniem Tina Weemoed. Zo ongeveer iedereen die wel eens een paar van zijn of haar woorden in druk heeft zien verschijnen is al genoemd. Opvallend is dat Sylvia Witteman op haar weblog nogal nadrukkelijk Geerten Meijsing als auteur aanwijst, terwijl anderen weer vinden dat als Witteman het boek niet geschreven heeft, ze er dan wèl er in voorkomt.
Ik blijf er nog even bij dat Witteman, als ze het boek had geschreven, er rondborstig voor uit zou zijn gekomen, om de verkoop aan te wakkeren is haar naam de beste promotie, zou ik denken.
O shit, het is vandaag Allerzielen. Geen wonder dat het zo’n somber weer is. Vandaag alweer diverse karrenvrachten afgevallen blad de tuin uitgekruid. Over porno gesproken.
_________
Hee, je snor is er af! Heel goed!
Geplaatst door: S.W. | dinsdag 3 november 2009 om 17:50:06